Saç Ekimi

 • SAÇ ANALİZİ
 • PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ
 • FUE SAÇ EKİMİ
 • DHİ SAÇ EKİMİ
 • SAKAL EKİMİ
 • BIYIK EKİMİ
 • KAŞ EKİMİ
 • SCAR EKİMİ
 • TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ
 • SAÇ / SAKAL REVİZYONLARI
 • SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ ANALİZİ

Saçın tarif edilirken ince yada kalın telli denilmesi kıvırcık düz uzun kısa yada küt olarak bahsedilmesi saçın şekil ve yapısı hakkında bilgi verir. Saç analizinde ise saçın yağlı yada kuru olması hakkında ince yada kalın telli olması saç köklerinin birli ikili yada üçlü yapıda olması yoğunluğu , elastik yapısı, saçlı derinin yapısı yada bölgede herhangi bir saçlı deri rahatsızlığının var olup olmaması hakkında bilgi sahibi oluruz.

Bu bilgiler doğrultusunda saça ve saçlı deriye nasıl daha doğru bir bakım uygulanacağı belirlenir.

Saç ekimi işlemi öncesi yapılan saç analizi ise işlem planlaması için yapılması gereken ilk aşamadır. Analiz sonucunda saç kalitesine göre , açıklık ve donör alana göre işlem sonunda nasıl bir görüntüye sahip olabileceğinze yada olamayacağına dair ön bilgilendirme yapılır

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ

Prp ( platet rich plasma ) bir diğer aadıyla trombositten zengin plazma hücrelerinden elde edilen kan demektir. Prp uygulaması kişinin kendi kanından elde edilir ihtiyaç görülen alana enjekte edilir.

Saç ekiminde yapılan prp işlemi ise işlem sonrasında iyileşme süresinin daha hızlı ve köklerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. İşlem sonrasında da uygulanabilir.

FUE SAÇ EKİMİ

Fue yöntemi günümüzde en çok tercih edilen ekim yöntemlerinden birisidir . donör alandan micro motor yardımıyla köklerin tek tek alınıp saçsız alana nakil işlemidir. Bu yöntemin en çok tercih edilme sebebi ise tek seansta 5000 köke kadar ekim yapılabiliyor olmasıdır.

Bu yöntemde saçlar sıfır numara tıraş edilerek alın ve ekim işlemi gerçekleştirilir.

Aşamaları:
 • Saç analizinin yapılması
 • İşlem öncesi kişinin bilgilendirilmesi
 • Ekim alanının ve donör alanın belirlenmesi
 • Donör alandan köklerin alınması
 • Ekim yapılacak alana kanalların açılması
 • Alınan köklerin yerleştirilmesi bu işlemlerin tamammı ortalama 6-8 saat arası sürebilmektedir

DHI ( DIRECT HAIR IMPLANTIATION )

Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak alınan köklerin kanal açma işlemi olmadan direkt olarak ihtiyaç duyulan alana özel kalemler yardımıyla yerleştirilmesi işlemidir.

Daha küçük alanlara daha sık bir ekim imkanı sunar.

Bu yöntemde kullanılan kalemler kişiye özel ( tek kullanımlık ) olması gerektiği için diğer yöntemlere göre daha maliyetlidir.

SAKAL EKİMİ

Sakal bölgesindeki bölgesel açıklıklara yapılabildiği gibi tamamen açık olan alanlara da yapılabilmektedir .sakal ekiminde en önemli unsur alınan köklerin tekli yapıda olması gerekmektedir.

Sakalların çıkış yönleri dikkate alınarak saça göre daha yatay bir açıyla ekim yapılır.

BIYIK EKİMİ

Bıyık ekimi de aynı sakal ekimi gibi daha yatay bir açıyla yapılır . eğer donör alan varsa sakaldan alım yapılarak bıyık ekiminin gerçekleştirilmesi daha doğal bir görünüm olmasını sağlar.

KAŞ EKİMİ

Kaş ekiminde yüze uygun bir kaş çizimi yapılması önemlidir.

Kaşların var olan yönlerine göre ekim yapılmalıdır.

Bu işlem için en ince telli köklerin alınması doğallık için önemlidir. Diğer ekimlerden farklı olarak bu bölgeye ekilen kökler başlangıçta var olan kaşlara göre daha hızlı ve fazla uzayabilir. Fakat kaş bölgesinin kanlanma yapısına ve deriye uyum sağlayarak normal kaş görüntüsünü zamanla alacaktır.

SCAR EKİMİ

Kişinin daha önce geçirmiş olduğu kaza yada çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş yara ve açıklıklara ekim yapılmasıdır.

Bu tür bölgelere ekilen köklerin tutma oranı ve olasılığı bölgenin kanlanmasına ve deri yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Bu yöntemde açıklık alanın küçük ve donör alandaki saçların uzun olması gerekmektedir.

Açıklığın az olduğu bazı durumlarda ise donör alanın tamamı tıraş edilerek de yapılabilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin özel bir karışım haline getirilerek saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Saçsız alana bu işlemin uygulanması yeniden saç çıkmasını sağlamaz sadece var olan saçların daha sağlıklı ve canlı gözükmesi ve dökülmenin geciktirilmesi amacıyla uygulanır.

Misyonumuz

Saç Ekiminde en son teknolojiyi ve en iyi kaliteyi güler yüzlü personelimizle birleştirerek sektöründe lider, öncü ve değerli bir Saç Ekim Kliniği olmaktır.